Саркоми м'яких тканин - це група рідкісних видів злоякісних пухлин які вражають соендінітельние тканини організму, включаючи жир, м'язи, кровоносні судини, глибокі тканини шкіри, сухожилля і зв'язки. Саркоми м'яких тканин можуть розвиватися практично в будь-якій частині тіла, включаючи ноги, руки і заочеревинний простір.
Саркома м'яких тканин часто не проявляють явних симптомів на ранніх стадіях. Першим симптомом може бути поява самої похулини. В подальшому симптоми можуть наростати по мірі того як пухлина збільшуеться у розмірах.
Причини виникнення сарком м'яких тканин
У більшості випадків немає очевидних причин, за якими розвивається саркома м'яких тканин, але є ряд факторів, які, як відомо, збільшують ризик їх появи, в тому числі:
- Вік - саркоми м'яких тканин можуть виникнути в будь-якому віці, в тому числі у дітей, але вони частіше зустрічаються у людей середнього та похилого віку, і ваш ризик збільшується з віком
- Певні генетичні стану, такі як нейрофіброматоз 1 типу і ретинобластома, пов'язані з підвищеним ризиком сарком м'яких тканин
- Попередня променева терапія - у деяких людей, які раніше проходили променеву терапію з приводу іншого типу раку вплив певних хімічних агентів, включаючи вінілхлорид, діоксини та феноксіоцтові гербіциди, було пов'язано зі збільшенням частоти саркоми м'яких тканин
- Саркома Капоші - дуже рідкісна саркома, що викликається вірусом герпесу людини 8 (HHV-8), заражающим людини з ослабленою імунною системою (наприклад, людей з ВІЛ).
Діагностика сарком м'яких тканин
Діагноз саркоми м'яких тканин має проводитися фахівцем спеціалізованого центру на підставі ваших симптомів, медичного огляду та результатів:
- Сканування - ультразвукове сканування зазвичай є першим возмжно проведеним тестом, і воно досить просте і швидке. Подальше дообстеження, таке як МРТ і КТ, може бути виконано пізніше.
- Біопсія - коли зразок тканини з підозрою на злоякісну пухлину видаляється за допомогою голки або під час операції, щоб його можна було проаналізувати в лабораторії.
Лікування сарком м'яких тканин
Пацієнти з саркомою м'яких тканин вимагають лікування в спеціалізованих центрах, які допоможуть спланувати найкраще лікування. Краще лікування залежить від таких факторів, як місце розвитку раку, тип саркоми, ступінь її поширення, ваш вік і загальний стан здоров'я. Основні методи лікування:
- Хірургічне - операція з видалення пухлини
- Променева терапія - де високоенергетичне випромінювання використовується для знищення клітин пухлини. Променева терапія може проводитися як перед операцією так і після неї
- Хіміотерапія і інші ліки для знищення клітин пухлини
Хірургія - це основне лікування сарком м'яких тканин, які діагностуються на ранній стадії. Зазвичай це включає видалення пухлини разом з ділянкою навколишньої здорової тканини. Це допомагає гарантувати, що клітини опухали не залишаться і знижує ризик рецидиву. Обов'язковім в такому випадку обов’язково має визначатися чистота країв резекції, тому що не радикальні хірургічні втручання можуть привести до значного зниження функції кінцівки і результатів лікування в цілому.